تاریخچه

  زندگی‌نامه بنیانگزار نمایندگی ۴۰۰۲ یزد مرحوم سید علی جلیلی
سید علی جلیلی صاحب امتیاز و بنیانگزار نمایندگی ۴۰۰۲ (مجاز ۱ یزد) در سال ۱۳۰۹ در شهر یزد به دنیا آمد. در سن ۱۵ سالگی به دلیل عشق و علاقه به کار پدرشان مرحوم سید مهدی جلیلی به حرفه واردات و صادرات و شغل تجارت ابریشم واقع در حجره کاروانسرای پنجعلی یزد مشغول به کار شدند و با علاقه‌ای که به این حرفه داشت یکی از بازرگانان موفق در بازار یزد در آن زمان بودند.
همزمان با تولید پیکان در ایران و با پیشنهاد آقای خیامی بنیانگزار کارخانجات صنعتی ایران ناسیونال به خاطر فعالیت فروش خودرو هیلمن توسط سید علی جلیلی، نمایندگی فروش محصولات ایران ناسیونال در سال ۱۳۴۶ به ایشان واگذار شد و در سال ۱۳۴۹ بخش خدمات پس از فروش این نمایندگی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع نیز افتتاح گردید.
جلسه معارفه اولین نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو سال ۱۳۴۶
با شهرتی که در بازار داشت پیکان را به کسبه و مردم یزد معرفی کرد. آن زمان که شعار می‌دادند به جدم علویه که پیکان حلویه یکی از پرفروش ترین و از نمایندگان فعال در آن زمان بود
سخنرانی آقای جلیلی در مراسم افتتاحیه سال 1346
لازم به توضیح است سید علی جلیلی قبل از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ با قراردادن اطلاعیه‌ها و عکس‌های امام خمینی رحمت الله علیه در خودروهای پیکان صفر کیلومتر که به یزد انتقال داده میشد با شهید محراب آیت الله صدوقی همکاری و در پخش آن بین کسبه بازار فعالیت داشت.
آقای جلیلی در سال ۱۳۸۴ با تاسیس شرکت جلیل خودرو و تغییر امتیاز نمایندگی، مدیریت نمایندگی را به فرزندان خود و مدیر عاملی فرزند ارشد خود سید محسن جلیلی سپرد. این نمایندگی شعبه خدمات پس از فروش خود را که اولین شعبه خدماتی ایران خودرو می‌باشد را با سرمایه‌گذاری  بسیار بالا به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع و ۳۲۰۰ متر مربع زیر بنا در تاریخ ۱۳۸۵/۰۶/۲۲ افتتاح نمود و نمایشگاه خودرو را با استانداردهای روز شرکت احداث نمود.
نمایندگی ۴۰۰۲ یزد پرفروش‌ترین نمایندگی منطقه اصفهان، یزد و چهامحال‌وبختیاری بوده و در استان یزد در رتبه اول این شاخص قرار دارد.